Skip to content

Uudised

Justiitsminister Kalle Laanet astub tagasi
Justiitsminister Kalle Laanet otsustas täna pärast peaminister Kaja Kallasega rääkimist meedias ilmunud uudiste valguses tagasi astuda.
Allikas: Justiitsministeerium
Laanet: Turvalisust saab teistele pakkuda see, kes tunneb end ise turvaliselt
Justiitsminister Kalle Laanet tänas Tallinnas toimunud arutelul „Aita aidata aitajaid“ traumeeritud lastega töötavaid spetsialiste ning rõhutas aitajate toetamise olulisust. Ministri sõnul vajavad abistajad samamoodi tuge ning teinekord võid ootuspärane abivajaja olla ise hoopiski aitajaks.
Allikas: Justiitsministeerium
Vangistusseaduse kaasajastamine toob olulisi muudatusi töös õigusrikkujatega
Riigikogu kiitis heaks eelnõu, mis lubab vanglatel laiendada digilahenduste kasutamist ning tugevdab kriminaalhooldusametnike võrgustikutööd. Karistatavaks muudetakse ka kinnipidamiskohas aine ja eseme ebaseadusliku üleandmise katse ja vähendatakse kartserikaristuse pikkust ning vähendatakse vahistatute isoleeritust.
Allikas: Justiitsministeerium
Riik soovib väärtegude rahatrahvide trahvimäära suurendada
Justiitsminister Kalle Laanet saatis täna kooskõlastusringile eelnõu, mille järgi on plaanis suurendada füüsiliste isikute väärtegude rahatrahvide aluseks olev trahviühik seniselt neljalt eurolt kaheksale eurole.
Allikas: Justiitsministeerium
Analüüs kinnitab: seksuaalse enesemääramise vastaste süütegude koosseisud ei vasta osaliselt Istanbuli konventsioonile
Valitsuse tegevusprogrammis aastani 2027 on punkt „Viime karistusseadustiku seksuaalse enesemääramise vastased süüteod Istanbuli konventsiooniga vastavusse, võttes arvesse nõusoleku põhimõtet, et tagada seksuaalvägivalla ohvritele parem kaitse“. Selle täitmiseks anti justiitsministeeriumile ülesanne analüüsida seksuaalse enesemääramise vastaste süütegude vastavust Istanbuli konventsioonile.
Allikas: Justiitsministeerium
Äriühingute kestlikkusalase hoolsuskohustuse direktiiv jäi liikmesriikide toetuseta
Tänasel Euroopa Liidu alaliste esindajate komitee ehk COREPER-i kohtumisel jäi äriühingute kestlikkusalase hoolsuskohustuse direktiiv (CSDDD) praegusel kujul heakskiitmata. Eesti on varasemalt väljendanud, et ei toeta direktiivi sellisel kujul vastuvõtmist, kuna sellest tulenevad reeglid on ebaselged ja pole aru saada, millised kohustused ja sellega kaasnev vastutus ettevõtjatele langeksid.
Allikas: Justiitsministeerium