• A
  • +

Eestlane sai Euroopa kohtuarstide juhatusse

PrintPDF Jaga

Euroopa Kohtuarstide Komisjoni 11. üldkoosolekul valiti organisatsiooni juhatusse Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi arenduse asedirektor Marika Väli.

Marika Väli hinnangul on eestlase valimine juhatusse selge märk, et Euroopa laiem üldsus on Eesti kohtuarstiteaduse arengut ja teaduslikke saavutusi märganud. “On suur tunnustus kuuluda nende seitsme riigi hulka, kes on suunanäitajad kogu ekspertiisivaldkonna arenemises.“

Väli kinnitusel on teistel riikidel Eestilt palju õppida. „Näiteks on jõudnud lõpusirgele meie virtuaal-lahangu ettevalmistused – see on projekt, mis tõstab meid kindlasti kohtuarstinduses oma ala tippude hulka." 

Virtuaalne lahang on uusim kohtuarstliku ekspertiisi lisauurimise meetod, mis põhineb kahe tavameditsiinis kasutusel oleva uuringu (MSCT– Multislice Computed Tomography ja MRI – Magnetic Resonance Imaging) tehnoloogial. Eestis hakatakse nn. radioloogilis-digitaalset lahangut kasutama 2010. aasta lõpus, kui valmib Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi uus hoone.

Euroopa Kohtuarstide Komisjoni seitsmeliikmelise juhatuse esmaseks ülesandeks on töötada välja üleeuroopalised nõuded kohtuarstiteaduse diplomijärgseks koolituseks ja täiendõppeks. Lisaks on juhatuse eesmärgiks kohtuarstliku ekspertiisi kvaliteedinõuete ühtlustamine. 

Lisainfo (inglise keeles): http://www.ekei.ee/43819

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50