• A
  • +

Tori sõjameeste mälestuskirikus tähistati Vene okuaptsioonivägede Eestist väljaviimise päeva

PrintPDF Jaga

Täna 22 aastat tagasi lahkusid Vene okupatsiooniväed Eestist. Selle päeva puhul anti Tori kirikus üle toonastele vabatahtlikele riigikaitsjatele mälestusmedalid.

Medalid on loodud kodanikualgatuse korras Eesti Vabadusvõitluse ja Vastupanuliikumise Mälestusliidu poolt. Medalid andsid üle justiitsminister Urmas Reinsalu ja kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili.

Reinsalu ütles oma sõnavõtus, et need mehed ja naised, kes iseseisvuse taastamise ajal julgesid vabatahtlikuna panustada vabaduse kaitsmisse ja taastamisse, väärivad tunnustamist ja austamist.

„Toona seisis silmitsi tundmatusega kogu rahvas, kuid valmidus vajadusel relv käes seista vabaduse taastamise eest, oli iga üksiku inimese vapper otsus. Kogu Eesti omariikluse aeg on olnud võitlus vabaduse kaitseks ja vastupanu võõrvallutajatele,“ rõhutas justiitsminister.  

Reinsalu sõnul peame täna, Vene vägede lahkumise päeval, selgelt ütlema, et meie kohus on mitte unustada okupatsiooniajal osaks saanud määratut kaotust ja kannatust. „Kui pöörame minevikule selja, siis pole meie oma tänased Eesti põlved väärt seda vabadust, mille eest meie varasemad põlvkonnad on võidelnud,“ rääkis ta. 

Viimati uuendatud: 31.08.2016 - 16:50