• A
  • +

Aeg rõhutas kohtumisel justiitsvoliniku Reynders’ga digitaliseerimise olulisust

PrintPDF Jaga

2.12.2019. Justiitsminister Raivo Aeg kohtus täna Brüsselis Euroopa Komisjoni uue justiitsvoliniku Didier Reynders’ga, et rääkida EL-s justiitsvaldkonna digitaliseerimise olulisusest nii kuritegude avastamisel ja ärahoidmisel kui inimeste õiguste paremal kaitsmisel.

„Meie peamine eesmärk justiitsvaldkonna arengus on, et kogu asjaajamine oleks digitaalne - sündmuskohalt läheb info süsteemist erinevatele asutustele, kaasa arvatud teistele liikmesriikidele,“ ütles justiitsminister Raivo Aeg kohtumisel.

Ministri sõnul ei piisa piiriüleste juhtumite nagu terrorismi ja küberkuritegevuse puhul ainult kurjategijate kinnipidamisest ja siseturvalisuse valdkonna arendamisest. „Oluline on, et kurjategijad toodaks ka kohtu ette ning kohtumenetlus sujuks tõrgeteta. Selleks, et tagada isikute vabadused ning teisalt kuritegevuse avastamine ja tõestamine, on vajalik hakata piiriüleselt elektroonselt andmeid vahetama,“ rõhutas ta.

Eesti hinnangul tuleks digitaalsed protsessid luua samaaegselt kogu õiguskaare jaoks, mis tähendab, et andmed peaksid olema ka liikmesriikides digitaalsel kujul olemas. „Kui siseriiklikult pole andmeid digitaalselt, siis ei saa ka piiriülest koostööd teha,“ märkis Aeg.

Piisav digitaliseerimise tase on ka vajalik eeltingimus tehisintellekti pakutavate lahenduste kasutamiseks justiitssektoris.

Aeg kohtub täna ka Horvaatia justiitsministri Dražen Bošnjakovic’ga kui järgmise eesistujaga, et rääkida eesistumise prioriteetidest, Rootsi justiitsminister Morgan Johanssoniga digiteerimise olulisusest justiitsvaldkonnas ning Rootsi siseministri Mikael Dambergiga sideandmete säilitamise teemal, kes vastutab mh justiitskoostöö teemade eest.
 

Viimati uuendatud: 03.12.2019 - 01:50