Skip to content

Uudised

Eesti on äritehingutes hilinenud makseid reguleeriva algatuse suhtes kriitiline
2023. aasta sügisel avaldas Euroopa Komisjon ettepaneku äritehingutes hilinenud maksete tõkestamiseks. Nii justiitsministeerium kui huvirühmad toetavad üldist eesmärki võidelda hilinenud maksete vastu, kuid peavad algatuse lähenemisviisi problemaatiliseks. „Riik peab ettevõtlusmaastikku korrastama ja olema suunanäitaja, ent vältima ülereguleerimist,“ ütles justiitsminister Kalle Laanet.
Allikas: Justiitsministeerium
Kuritegevuse tase tõusis mullu mõnevõrra
2023. aastal registreeriti 27 465 kuritegu, mis on 7% enam kui aasta varem. Kuritegude arv suurenes ennekõike kelmuste ja varguste tõttu.
Allikas: Justiitsministeerium
Eesti ei poolda kestliku juhtimise direktiivi
Sarnaselt põhjanaaber Soomele peab Eesti probleemseks homme COREPERis arutlusel olevat äriühingute kestliku hoolsuskohustuse direktiivi. Justiitsminister Kalle Laaneti sõnul on peamine põhjus see, et direktiivist tulenevad reeglid on ebaselged ja pole aru saada, millised kohustused ja sellega kaasnev vastutus ettevõtjatele langeksid.
Allikas: Justiitsministeerium
Eesti panus sõjakurjategude uurimisse ei ole Haagis alahinnatud
Justiitsminister Kalle Laanet kohtus Haagis rahvusvahelise kriminaalkohtu ja Euroopa Liidu kriminaalõigusalase koostöö ameti kolleegidega. „Need on inimesed, kes teevad igapäevaselt tööd rahu ja julgeoleku tagamiseks Euroopas ning selle nimel, et sõjakurjategijad saaksid kohtu ette toodud ja saaksid õiglase karistuse,“ sõnas Laanet.
Allikas: Justiitsministeerium
Ministeerium asub kohtuhaldussüsteemi kaasajastama
Justiitsminister Kalle Laanet saatis huvirühmadele arvamuse avaldamiseks eelnõu väljatöötamise kavatsuse, millega plaanitakse muuta kohtute haldamise senist korraldust. Muudatusega antaks esimese ja teise astme kohtute haldamise ülesanded valdavalt justiitsministeeriumilt üle kohtusüsteemile.  
Allikas: Justiitsministeerium