• A
  • +

Algas konkurss kahe kohtunikukandidaadi kohale

PrintPDF Jaga

Justiitsminister kuulutas välja konkursi ühe Tallinna halduskohtu ja ühe Viru maakohtu kohtunikukandidaadi koha täitmiseks.

„Kohtunikukandidaatide ettevalmistusteenistus on hea võimalus noorel juristil läbida kaheaastane laiapõhjaline õppeprogramm, millega tulevane kohtunik saab põhjalikud teadmised ja praktilise kogemuse kohtunikutööks. Hea meel on tõdeda, et tulevaste kohtunike väljaõppesse on valmis panustama lisaks kohtutele ka advokatuur, prokuratuur ning mitmed valitsusasutused, et ettevalmistusteenistus oleks võimalikult tõhus," lausus minister Pevkur konkurssi välja kuulutades.

Kohtunikukandidaat on kohtuametnik, kes läbib ettevalmistusteenistuse, mille jooksul ta saab vajalikku väljaõppe kohtuniku ametisse asumiseks. Kandidaadi ametikoht on mõeldud neile, kes on tulevikus huvitatud kohtunikuametist, omandada teadmised kohtuasjade menetlemiseks ning vastavad kohtunikele esitatavatele nõuetele.

Kaheaastase õppeperioodi jooksul saab kandidaat praktilise kogemuse maa-, haldus- ja ringkonnakohtus. Lisaks sellele on võimalik täiendada end ka Riigikohtus, advokatuuris, prokuratuuris ning ka valitsusasutustes või kohaliku omavalitsuse asutuses.

Kohtunikukandidaadi ametipalk 2013. aastal on 1177 eurot kuus.

Asjatundlike kohtunike vajadus kasvab järgmiste aastate jooksul jõudsalt. Praegu on täitmata kohtunikukohti 11 ning lõppemas 8 konkurssi kohtade täitmiseks.

Kandidaadikohale kandideerimiseks tuleb dokumendid esitada märgusõna "Kohtunikukandidaadi konkurss” all Justiitsministeeriumi aadressil Tõnismägi 5a, 15191 Tallinn või elektrooniliselt aadressil info@just.ee hiljemalt 01. augustiks 2013.

Täiendavat informatsioon konkursi ja kandideerimiseks nõutavate dokumentide kohta on võimalik saada Justiitsministeeriumi telefonilt 680 3117.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50