• A
  • +

Äriregistrisse on registreerunud alla kolmandiku FIEsid

PrintPDF Jaga

Kõik füüsilisest isikust ettevõtjad peavad käesoleva aasta jooksul maksukohustuslaste registrist ümber registreeruma äriregistrisse – tänaseks on ca 70 000st Eestis tegutsevast FIEst äriregistrisse kantud vaid 22 000.

Justiitsministeeriumi õigusloome ja arenduse talituse nõuniku Kadri-Catre Kasaku sõnul on ümberregistreerimine äriregistrisse riigilõivuvaba. „Kõige lihtsamalt saab seda teha e-äriregistri ettevõtjaportaali kaudu, digiallkirjastatud avalduse esitamine on mugav ja täiesti tasuta.“

Soovi korral saab kandeavalduse registrile esitada ka läbi notari. „Kui FIE koostab avalduse ise on notaritasu allkirja kinnitamise eest 200 krooni. Kui avalduse koostab notar, läheb see koos allkirja kinnitamisega maksma 485 krooni,“ selgitas Kasak ning lisas, et tasudele lisandub ka käibemaks.

Registreerimise koondamine ühte registrisse muudab FIEde kohta käivad andmed kättesaadavamaks ja süsteemi terviklikumaks. Ümberregistreerimine on oluline ka FIEde kaupu ja teenuseid ostvatele inimestele. Äriregistri puhul on tegemist avaliku registriga, millest saab vaadata, kas FIEna kaupa pakkuv isik on äriregistris registreeritud või kui kaua on ta FIE-na tegutsenud.

FIE, kes õigeaegselt registrit pidavale kohtule ümberregistreerumise avaldust ei esita jääb äriregistrisse kandmata ja kustutatakse ka maksukohustuslaste registrist. Selline FIE ei tohi ettevõtjana edasi tegutseda enne, kui ta on esitanud avalduse enda kandmiseks äriregistrisse.

Ettevõtjaportaal asub aadressil: https://ettevotjaportaal.rik.ee/
Lisainfo: http://www.just.ee/fie

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50