• A
  • +

Bulgaaria ja Rumeenia ühinesid Eesti algatusega kommunismikuritegude uurimiseks

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus Luksemburgis Rumeenia ja Bulgaaria justiitsministritega, kes väljendasid tahet ühineda algatusega luua rahvusvaheline asutus kommunismikuritegude uurimiseks ja süüdlaste vastutusele võtmiseks.

23. augustil 2015 Tallinnas toimunud rahvusvahelisel kokkusaamisel tegi justiitsminister Urmas Reinsalu ettepaneku asuda moodustama rahvusvahelist õigusasutust, mis uuriks ning võtaks vastutusele kommunistlike rezhiimide inimsusevastaste  kuritegude süüdlasi sarnaselt Nürnbergi kohtuga.

Selle Eesti algatusega on ühinenud Läti, Leedu, Poola, Tsehhi, Slovakkia, Ungari, Ukraina  ning Gruusia justiitsministeeriumide esindajad.

Reinsalu avaldas heameelt Bulgaaria ning Rumeenia esindajate valmisoleku üle algatusega ühineda.

Euroopa Liidu justiitsministrite kohtumisel tutvustas Reinsalu seda  ideed kõigile EL justiitsminsitritele, paludes teha igakülgset koostööd.

Reinsalu rõhutas oma sõnavõtus, et kõigil ohvritel on õigus õiglusele ja selle õigluse taastamine on noorema põlvkonna eurooplaste ühine ülesanne.

„Mineviku kuritegudelele hinnangu andmine on tagatiseks  ideoloogiliselt motiveeritud genotsiidi tõkestamisele tulevikus,“ ütles Reinsalu.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50