• A
  • +

Eesti kohtueksperdid külastavad Kõrgõzstani

PrintPDF Jaga

Eesti kohtuekspertiisi instituudi (EKEI) delegatsioon läheb 16.-20. augustini Kõrgõzstani pealinna Biškekki, et jagada sealsetele kolleegidele Eesti kogemusi ekspertiisitoimingute läbiviimisel. Projekti rahastab välisministeerium.

Delegatsiooni juhi EKEI direktori Üllar Lanno sõnul on antud visiit olulise tähtsusega, kuna sõltumatu kohtuekspertiis on üheks eelduseks Kõrgõzstanis 2005. aastal alanud demokraatia arendamisel ning korruptsiooni vastu võitlemisel. Samuti on see tähtis usaldusväärse õigusmõistmise tagamiseks.

2015. aastal käis Kõrgõzstani juhtide tasemel delegatsioon tutvumas EKEI laborite ja Eesti edusammudega. Seekordne visiit toimub sisuekspertide omavahelise kohtumise formaadis. Projektijuhi Peter Gornischeff’i sõnul on Kõrgõzstani kolleegide ootused antud visiidile suured, kuna neil on peagi on valmimas uus ekspertiisihoone ning sellega seoses on vaja viia ka sealse personali kvalifikatsioon heale tasemele.

EKEI delegatsioon koosneb viiest inimesest, kelle hulka kuuluvad eksperdid IT, ballistika, narkootiliste ainete, üldjuhtimise ning Euroopa Liidu projektide juhtimise valdkonna eksperdid.

Projekti rahastab välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Projekti maksumus on 15 000 eurot. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50