• A
  • +

EKEI-l ilmub mahukas kriminalistikaekspertiise tutvustav õpik

PrintPDF Jaga

Kolmapäeval kell 17.15 esitletakse Swissoteli konverentsikeskuses Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) 75. aastapäevaks koostatud mahukat teost „Kriminalistikaekspertiisid“, mis annab põhjaliku ülevaate EKEI-s tehtavast 19 kriminalistika ekspertiisiliigist.


„Raamat on esimene taasiseseisvumise järgselt ilmavalgust nägev eestikeelne kogumik, mille ligi 450 leheküljel leiab näpunäiteid selle kohta, kuidas ja milliseid asitõendeid ekspertiisiks koguda, pakkida ja saata ning millistele küsimustele ekspert vastata saab. Lisaks räägib raamat sellest, milliseid tulemusi ekspertiisilt oodatakse,“ ütles raamatu toimetaja, EKEI asedirektor ja kohtuarst Marika Väli.

Varasemalt on Eesti Raamatu poolt 1976. aastal välja antud vähendatud kujul teos „Kriminalistikatehnika“, mille toonane autor  ja Tartu Ülikooli kriminaalõiguse professor Herbert Lindmäe on kirjutanud peatüki ballistikast ka nüüdsesse väljaandesse. Lisaks temale osalesid materjalide väljatöötamises 22 endist ja praegust EKEI eksperti.

“Kriminalistikaekspertiisid” on mõeldud kasutamiseks nii Sisekaitseakadeemia üliõpilastele kui ka töötavatele advokaatidele, juristidele ja menetlejatele, kes ekspertiisidega kokku puutuvad.

„Raamatut tasub lugeda ka inimestel, kes seda otseselt oma töös ei vaja, kuid kellel on ekspertiisi valdkonna vastu üldisem huvi. Mitme ekspertiisiliigi juures, näiteks käekirja-, sõrmejälje- ja narkoekspertiisid, on välja toodud ka nende ajalooline taust. Raamat pakub lisaks huvitavat pildimaterjali,“ lisas Väli.

Raamatut esitlevad EKEI direktor Üllar Lanno ja raamatu kirjastanud Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50