• A
  • +

Esimesed Ida-Virumaa juura stipendiaadid asuvad tööle

PrintPDF Jaga

2011. aastal justiitsministeeriumi ja advokatuuri koostöös ellu kutsutud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Ida-Virumaa stipendium viib Ida-Virumaale advokatuuri, prokuratuuri ja kohtusse kokku neli noort.

Lõpuaktusel noori juriste tervitanud justiitsminister Hanno Pevkur rõhutas lõpetajatele vajadust rakendada saadud õigusalaseid teadmisi ka riigi ja kohaliku elu arenguks. „Mul on hea meel näha  2011. aastal käivitatud stipendiumiprogrammi esimesi tulemusi. Neli noort juristi on magistriõpingud lõpetanud ning asuvad tööle Ida-Virumaale. Üks neist on avaldanud soovi asuda advokatuuri ridadesse, teine soovib end rakendada prokuratuuris ning ülejäänud kaks näevad oma tulevikku kohtusüsteemis,“ lausus justiitsminister.

„Tänane päev näitab käivitatud programmi edukust ning annab julgust jätkata sarnase ettevõtmisega ka tulevikus. Kohalikul tasandil advokaatide, prokuröride ja kohtunike järelkasvu tagamine viib edasi tervet Eestit ning tugevdab meie õiguskorda,“ ütles Pevkur peetud sõnavõtus.

Justiitsministeerium alustas 2011. aastal advokatuuriga koostöös Ida-Virumaa stipendiumiprogrammi Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantidele, mille eesmärgiks oli aidata kaasa advokaatide ja kohtunike järelkasvule Ida-Virumaal. 2012. aastal liitus stipendiumiprogrammiga ka prokuratuur.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50