• A
  • +

Euroopa justiits- ja siseministrid arutlesid tehisintellekti määruse üle

PrintPDF Jaga

16.07.21. Täna toimub Sloveenias Ljubljanas Euroopa Liidu justiits- ja siseministrite mitteametlik kohtumine, kus teiste teemade kõrval arutati ka tehisintellekti määruse eelnõu üle.

Tehisintellekti valgele raamatule tuginedes avaldas Euroopa Komisjon 25. aprillil 2021 paketi, mis sisaldab tehisintellekti määruse ja masinamääruse eelnõusid koos uuendatud tehisintellekti tegevuskavaga. Komisjoni eesmärk on muuta EL juhtivaks piirkonnaks usaldusväärse ja turvalise tehisintellekti arendamisel ja rakendamisel.

Justiitsminister Maris Lauri sõnul on oluline, et leitaks tasakaal inimeste tervise, ohutuse ja põhiõiguste kaitse ning ettevõtlusvabaduse säilitamise ja innovatsiooni toetamise vahel.

„Eesti peab oluliseks kaitsta kõikide isikute põhiõigusi ja -vabadusi tehisintellekti arendamisel, rakendamisel ning kasutamisel,“ sõnas Lauri kohtumisel.

Teisalt peaks tema sõnul vältima igasugust ülereguleerimist: „Eesti toetab riskipõhist lähenemisviisi tehisintellekti õigusraamistiku määratlemisel, et tagada meetmete proportsionaalsus. Kõige olulisem on vältida tehisintellekti arendamise ja kasutamise ülereguleerimist ning seeläbi ebaproportsionaalse koormuse tekitamist arendajatele ja innovatsiooni loojatele,“ lisas ta. 

Teiste oluliste teemadena arutatakse Sloveenias toimuval justiits- ja siseministrite mitteametlikul kohtumisel ka lapsesõbraliku menetlusega seotud teemasid ja digitaalse pärandiga seotud küsimusi.

Viimati uuendatud: 17.07.2021 - 04:50