• A
  • +

Euroopa mäluinstituudid toetasid Eesti initsiatiivi moodustada üleeuroopaline kommunismi-kuritegusid uuriv asutus

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu tutvustas Slovakkias üleeuroopalisel totalitarismiohvrite mälestamise päeval Euroopa riikide ja mäluinstituutide kohtumisel Eesti senist tegevust läinud aastal Tallinnas allkirjastatud deklaratsiooni elluviimisel ning rõhutas, et on vaja jõuliselt sellega edasi tegutseda.

„Lisaks sellele, et me tegeleme mineviku mälestamisega,  peame Euroopa tasemel näitama, et suudame otsuseid langetada ka totalitaarsete režiimide kuritegude uurimise osas. See on oluline abinõu ka radikaliseerumise tõkestamiseks,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu. 

Kohtumisel viibinud Euroopa mäluinstituudid toetasid ühisavaldusega eelmisel aastal Tallinnas alla kirjutatud kaheksa riigi deklaratsiooni kommunismikuritegude uurimise kohta, mille eesmärk on käivitada rahvusvaheline institutsioon tegelemaks kommunistlikke kuritegudega.

Järgmisel aastal, Eesti Vabariigi eesistumise ajal korraldatakse 23. augusti totalitarismiohvrite üleeuroopaline mälestusüritus ning riikidevaheline kohtumine Tallinnas.

Täna möödub seitsekümmend seitse aastat Molotovi ja Ribbentropi pakti sõlmimisest,​ mis lõi aluse iseseisvate riikide annekteerimiseks ja okupeerimiseks ning käivitas sündmuste ahela, mille käigus pandi laias ulatuses toime kommunismi ja natsismi kuritegusid. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50