• A
  • +

Euroopa parimad kohtuarstid esitlevad Tallinnas kohtumeditsiini tulevikku

PrintPDF Jaga

21.09.2017. Täna ja homme kogunevad Tallinnas Euroopa kohtumeditsiini tipud, kes räägivad uutest arengutest, võimalustest ja saavutustest kohtuarstiteaduses. 

Tallinnas toimub Läänemere maade kohtuarstide assotsiatsiooni (BMLA) rahvusvaheline konverents, millest võtavad osa ligi 140  valdkonna eksperti 28 riigist. Ühtlasi valitakse Tallinnas kohtuarstide Euroopa katuseorganisatsiooni ECLM uus juhtkomitee.

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul on Eestile eesistumise aastal suureks tunnustuseks konverents, kus arutatakse läbi kohtuekspertiisi ühe vanima ja keerulisema valdkonna tulevikusuunad ja sõlmprobleemid. „Sellise hulga oma eluala absoluutsesse tippu kuuluvate ekspertide kogunemine Tallinnase näitab Eesti olulist rolli Euroopa kohtuarstiteaduse ja kohtuarstide poolt antava ekspertarvamuse tuleviku kujunemisel ning räägib selget keelt eestlaste erialaste oskustest,“ lausus Reinsalu.

Konverentsil peetakse ettekandeid teemadel nagu näiteks laste seksuaalse väärkohtlemise meditsiiniline tõestamine;  uute ja „vanade“ narkootiliste ainete määramise võimalused; kohtuarstiteaduse tulevikuvõimalused; autojuhtide verest leitud ainete analüüs; väikelaste väärkohtlemine; surmaga lõppenud meditsiinivead jpm.

Eesti kohtuekspertiisi instituudi asedirektor, konverentsi president prof Marika Väli märkis, et konverents on suurepärane võimalus näidata väikesel Eestil kogu maailmale, et kohtuarstiteaduses ja toksikoloogias ei ole me väikesed. „Eesti kohtuarstide ja toksikoloogide saavutustega saab konverentsil igaüks tutvuda.“

Instituudi direktor Üllar Lanno sõnul on Euroopa krimilaborite võrgustiku ENFSI kõrval tegutsev Euroopa kohtumeditsiini Nõukogu ECLM oluliselt suurema kandepinnaga organisatsioon ning on tähelepanuväärne, et selle edasise juhtimise ja tulevikuplaani otsustamine toimub just Eestis korraldatava konverentsi raames.

Väli sõnul esitletakse konverentsil mitmeid uusi uurimismeetodeid: uue põlvkonna DNA tuvastamise tehnoloogiat, kõrgresolutsioonil massispektromeetria kaudu narkootiliste ainete ja nende laguainete määramise tehnikaid ning mitmeid kõrgtehnoloogial põhinevaid mikroskoopiaalaseid uurimismeetodeid.

Konverentsi peakorraldaja on Eesti Kohtuekspertiisi Instituut, selle õnnestumisele on oma panuse andnud Lanlab OÜ, Quantum Eesti AS, Optika ja Diagnostika OÜ ning Ameerika Ühendriikide saatkond Tallinnas.

Head ajakirjanikud! Olete oodatud konverentsile ettekandeid kuulama. Ettekannete nimekiri ja lühitutvustused on pressiteate manuses. Konverents toimub Tallink SPA hotellis Sadama 11a - II korruse konverentsikeskuses.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50