• A
  • +

Haapsalus seati Euroopa kiuekspertiisi ja kohtuekspertiisi tulevikusuundi

PrintPDF Jaga

Eile lõppes Haapsalus Euroopa kohtuekspertiisi instituutide ühenduse (ENFSI) kiu- ja juuste ekspertide töörühma aastakonverents, millest võttis osa 55 eriteadmistega eksperti 22 riigist.

Eesti kohtuekspertiisi instituudi direktori Üllar Lanno sõnul on Eestile tunnustuseks juba kolmandat aastat olla valitud Euroopa võrgustiku aasta tähtsündmuse toimumiskohaks. Seekordne aastakonverents on sündmus, kus arutatakse läbi kohtuekspertiisi ühe vanima uurimisvaldkonna arengu sõlmprobleemid ning kavandatakse tegevus kuni aastani 2020.

„Sellise hulga tippekspertide kogunemine Haapsallu näitab Eesti võimekust ja rolli Euroopa bioloogilise ja tehismaterjali ning ekspertarvamuse tuleviku kujunemisel ning räägib selget keelt eestlaste erialaste oskuste ning suurürituste korraldamise kvaliteedist,“ lausus Lanno. EKEI direktori andmetel keskendub seekordne aastakonverents üle-euroopalise kasutusega parima praktika käsiraamatu kasutuselevõtul inim-, loomsete- või tehiskiudude uurimisel kuritegude avastamiseks. Teine oluline teema on eri distsipliinide vaheline interaktsioon, eriti just kiu, juuste ning DNA-da, on ju juukse sibul parim materjal DNA uurimiseks.

„Oma avakõnes keskendusin ma eesootavale 8 aastasele perioodile ning Euroopa Nõukogu direktiivile - Council conclusions on the vision for European Forensic Science 2020 including the creation of a European Forensic Science Area, mis seab kogu meie valdkonnale ühise eesmärgi liikumaks tõendite ja ekspertide vabaks osalemiseks eri riikide kohtuprotsessides“ütles Lanno.

Aastakonverentsil osalejaid võõrustanud Eesti Kohtuekspertiisi Instituut (EKEI) Kiu ja Tekstiili Euroopa töörühm on üks 17-st ENFSI regulaarsest töörühmast. EKEI on ENFSI liige 1998. aastast. ENFSI liikmeskond koosneb hetkel 63 laborist.

Selle aasta mais valiti Eesti kohtuekspertiisi instituudi direktor Üllar Lanno 36 Euroopa riigi kohtuekspertiisilaboreid ühendava Euroopa kohtuekspertiisi instituutide koostöövõrgustiku (ENFSI) juhiks.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50