• A
  • +

Ida-Viru stipendiumi sai kolm tudengit

PrintPDF Jaga

Justiitsministeeriumi, Eesti Advokatuuri ja Riigiprokuratuuri poolt advokaatide, prokuröride ja kohtunike järelkasvu kaasa aitamiseks välja pandud stipendiumid sai sel aastal kolm Tartu ülikooli õigusteaduste magistriõppe tudengit.


Täna kogunes advokatuuris komisjon, kes valis kandidaatide hulgast välja kolm tudengit. Täismahus stipendiumid saavad magistriõppe I aasta üliõpilased Liisa Paltsar ja Mari-Liis Mererand. Magistriõppe II aasta üliõpilasele Siim Avikainenile otsustas komisjon määrata poole täismahulisest stipendiumist.

Liisa Paltsar näeb enda tulevikku eelkõige advokaadina. Ta tunneb huvi keskkonnaõiguse valdkonna ning töötajate ja laste õigusi puudutavate küsimuste vastu.

Mari-Liis Mererand näeb enda tulevikku prokuratuuris. Ta sooviks oma töös keskenduda vägivallakuritegudele või majanduskuritegudele.

Siim Avikainen näeb end tulevikus tegemas kohtunikutööd. Ta tunneb huvi narkootikumidega seotud süütegude lahendamise vastu.

Stipendium sündis 2010. aasta kevadel kokku tulnud töögrupi ettepanekust luua advokatuuri juurde sihtkapital, mille kaudu saaks motiveerida õigusteadust õppivaid magistriõppe üliõpilasi asuma tööle Ida-Virumaa piirkonda.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50