• A
  • +

Just Filmi lapse õiguste eriprogrammi fookuses on sel aastal tähelepanuta jäänud noored

PrintPDF Jaga

15.-24. novembrini toimub kolmeteistkümnes laste- ja noortefilmide festival Just Film, mille raames linastub kolmandat aastat järjest lapse õiguste eriprogramm, mis koosneb hoolikalt valitud seitsmest omanäolisest filmist. Filmide fookuses on laste ja noorte elu läbivad erinevad probleemid ja mured, aga ka helged hetked, mida igaüks ju nii väga vajab.

Lapse õiguste eriprogrammi filmide valimisel osalesid lisaks Just Filmi programmimeeskonnale ka lasteombudsman, justiitsministeerium ja MTÜ Lastekaitse Liit. Programmi filmivalik kõnetab nii lapsi kui täiskasvanuid ja on oma teemavalikus väga mitmekesine – filme on nii Koreast, Uus-Meremaalt, Poolast kui USA-st, neis käsitletakse nii koolipingeid, AIDSi põdevate laste elu kui ka näiteks  koolitulistamisele järgnevat elu ühes koolis ja kogukonnas. Läbivad teemad on tänavustes filmides üksildus ja tähelepanuta jäänud noored ning lahenduste otsimine nende teemadega seotud küsimustele.
 
Filme saab vaadata Coca-Cola Plazas ja Solaris Kinos ning lisaks toimub ka üks tasuta eriseanss Õiguskantsleri Kantseleis. Eriseansile ja sellele järgnevale arutelule pääseb 90 esimest külalist ning osalemissoovist palume eelnevalt teada anda telefonil 693 8442.
 
Lapse õiguste eriprogrammis linastuvate filmide juurde kuulub ka arutelu kinosaalis, mida juhivad erinevad lastekaitse ja lastega seotud eksperdid. Aruteludega linastuste ajad leiab eriprogrammi ajakavast, mille kohta saab rohkem infot Just Filmi kodulehelt www.justfilm.ee  ning festivali ajal kinode infopunktidest, lasteombudsmani, justiitsministeeriumi ja Lastekaitse Liidu kodulehtedelt.
 
Lisainfo:

Mikk Granström
Just Filmi tegevjuht
Pimedata Ööde Filmifestival MTÜ
mikk@poff.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50