• A
  • +

Just Filmi programmist leiab tänavu 13 filmi

PrintPDF Jaga

19.11.2018 Lapse õiguste programm linastub Just Filmil juba kaheksandat korda. Sel aastal on tänu pikemale festivalile laienenud ka lapse õiguste programm – kokku leiab programmist lausa 13 filmi, milles on kesksel kohal lapsed ja noored digimaailmas.

Tänaseks on lapse õiguste programm hoolimata oma keerulisematest teemakäsitlustest saanud Just Filmil üheks populaarseimaks. Programmis on mitu filmi, mis käsitlevad mitte ainult lapsi ja noori, vaid kogu ühiskonda puudutavaid probleeme nagu narkomaania, laste hooletussejätmine, vanemlus, seksuaalne väärkohtlemine, rasked vägivallakuriteod ja noorte käitumine digimaailmas.

Digimaailm kujutab lastele ja noortele ühekorraga nii suurepäraseid võimalusi kui ka märkimisväärseid ohte. Sellele keskendudes on tänavuse lapse õiguste programmi avafilmiks valitud USA film “Sotsiaalsed loomad”, mis räägibki kolme noore elust ja kogemusest Instagramis – sellega kaasnevatest rõõmudest ja edust, kuid ka varitsevatest ohtudest.

Esmakordselt programmi ajaloos on kaasa rääkima ja arutelusid tõstatama kaasatud kaks tuntud lapsevanemat – poliitik, dj ja ema Heidy Purga ning tunnustatud muusik ja isa Reigo Ahven.

Lapse õiguste programm tahab viia tähelepanu teemadele, mis on igapäevaselt meie ümber ja puudutavad meid kõiki. Sellepärast on pärast iga linastuvat filmi võimalik vähemalt ühe seansi järel osaleda arutelul, mis käsitleb filmis linastunud teemat ja toob võrdlusi Eestiga. Arutelud viivad läbi oma ala spetsialistid Eestis. Lapse õiguste filmiprogramm on valminud koostöös Õiguskantsleri Kantselei, justiitsministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, Lastekaitse Liidu ja Politsei- ja Piirivalveametiga.

Info kavas linastuvate filmide kohta leiab Just Filmi kodulehelt.

Viimati uuendatud: 20.11.2018 - 04:50