• A
  • +

Justiits- ja siseministeerium otsivad parimat küberturvalisuse projekti

PrintPDF Jaga

25.08.2017. Justiits- ja siseministeerium kuulutavad välja Euroopa kuriteoennetuse võrgustiku konkursi, et leida parimaid ideid inimeste, ettevõtete, riigi- ja omavalitsusasutuste küberturvalisuse parandamiseks. Konkursi peapreemia on 10 000 eurot, lisaks antakse välja kaks 5000-eurost auhinda. 

Konkursile on oodatud kõikvõimalikud projektid, mis aitavad ennetada küberkuritegevust, alates nutiseadmete turvaprobleemide lahendustest kuni küberrünnakute tõkestamiseni.

Projekt tuleb esitada hiljemalt 25.09.2017 ettenähtud taotlusvormil inglise keeles justiitsministeeriumisse aadressil konkurss@just.ee märksõnaga „ECPA 2017“. Lisaküsimuste korral palume ühendust võtta Anu Lepsiga, anu.leps@just.ee, 6208117.

Euroopa parimate ennetusprojektide valimine on Euroopa kuriteoennetuse võrgustiku suurim avalikkuseni jõudev sündmus juba 20 aastat. Tänavu korraldab üritust ELi nõukogu eesistujariik Eesti. Eesti on projektikonkursil (European Crime Prevention Award ehk ECPA) pjedestaalile valitud kahel korral: 2012. aastal sai Eesti projekti innovaatilisuse preemia veebipolitsei ja 2010. aastal eakatele mõeldud vabatahtliku häirenuputeenuse projekti eest.

Esmalt valitakse riigisisesel konkursil välja nominent, kelle projekti esitab justiitsministeerium 6. oktoobriks valikukomisjonile, kuhu kuuluvad Euroopa kuriteoennetuse võrgustiku esindajad Eestist, Maltalt, Bulgaariast ja Austriast.

Eesti valib konkursile esitatava projekti välja septembris. Riigisisesel konkursil osalemiseks tuleb koostada taotlus, arvestades konkursi üldtingimustega.

Nõuded konkursile esitatavale projektile

  • Projekt on suunatud kuritegude ja kuriteohirmu ennetamisele ja/või vähendamisele.
  • Projekt on hinnatud ja on saavutanud vähemalt osa eesmärkidest.
  • Projekt on võimalikult ajakohane ja sisaldab uusi kuriteoennetuslikke töömeetodeid või lähenemisi.
  • Projekt on ellu viidud eri partnerite koostööl niipalju kui võimalik.
  • Projekt on kasutatav teistes riikides.

Projektikirjeldus peab:

  • näitama, kuidas projekt vähendab kuritegevust või suurendab turvalisust; kuidas projekt suurendab või on juba suurendanud sihtrühma teadlikkust küberkuritegevusest ning millised on sihtrühmale kavandatud ennetustegevused, nende tulemused ja millist mõju nad valitud sihtrühmale on avaldanud
  • sisaldama ülevaadet projekti maksumuse, sh rahastamise allika kohta
  • sisaldama ülevaadet projekti elluviimise protsessidest, elluviijatest ja neile vajalikest materjalidest ning vastavatest asukoha viidetest.

Täpne info konkursi nõuete ja tingimuste kohta

Euroopa kolm parimat projekti tehakse teatavaks 14. detsembril toimuval galaõhtul Tallinnas, Lennusadamas. Parimate ELi liikmesriikide küberturvalisuse projektide tutvustamine toimub 14.–15. detsembril konverentsil KUMUs. Konverents avatakse 13. detsembri pealelõunal temaatilise avaloenguga Balti Filmi- ja Meediakooli Supernova kinosaalis, kus esineb valdkonnas hinnatud Lancasteri ülikooli professor Alisdair Gillespie.

Eesti nominendi esindajatel on võimalus osaleda nimetatud konverentsil ja auhinnagalal. Lisaks oma projektiidee levitamisele saab konverentsil tutvuda teiste liikmesriikide heade praktikatega, sõlmida otsekontakte ja viia end kurssi valdkondlike arengutega teaduses.

Eelmiste aastate võiduprojektid leiab Euroopa kuriteoennetuse võrgustiku kodulehelt.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50