• A
  • +

Justiitsministeerium kutsub esitama kodanikujulguse aumärgi kandidaate

PrintPDF Jaga

21.09.2017. Justiitsministeerium ootab ettepanekuid tunnustamaks julgeid kodanikke, kes on teinud enam, kui ühiskond neilt ootab. Otsime inimesi, kes on aidanud ära hoida kuriteo, pidanud kinni kurjategija või toetanud kuriteo ohvrit. Ootame ettepanekuid 2. oktoobrini. 

„Mitte igaüks ei astu nõrgemate kaitseks välja ega tõkesta koletu teo toimepanemist. Sellepärast tunnustame ja anname au inimestele, kes on märganud ja hoolinud neist, kes on hätta jäänud või langenud kuritöö ohvriks. Kutsun inimesi ka sel aastal esitama kandidaate, kes julgete tegude eest tunnustust väärivad,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Eelmisel aastal pälvis aumärgi 19 vaprat inimest, neist kuus alaealist. Näiteks aitasid märgi saanud vägivalla, röövimise ohvreid ning ühel juhul tõusis ühiskonnas avalik arutelu kodaniku ühiselu ja kodanikukohuse üle.

Kõik eelmise aasta kodanikujulguse aumärgi lood

Kodanikujulguse aumärke, millega riik väärtustab kodanike julgust kuritegude ärahoidmisel ja kuriteoohvrite abistamisel, annab justiitsminister välja alates 2004. aastast.

Aumärgiga tunnustatakse inimesi, kes on ära hoidnud kuriteo või takistanud selle toimepanemist, aidanud kinni pidada kurjategijat, abistanud kuriteoohvrit või aidanud muul moel suurendada teiste inimeste turvatunnet.

Ettepanekuid kodanikujulguse aumärkide kandidaatide kohta ootame posti teel märksõnaga „Kodanikujulguse aumärk“ hiljemalt 2. oktoobriks aadressil justiitsministeerium, Suur-Ameerika 1, 10122, Tallinn või e-mailil kart.repponen@just.ee.

Justiitsminister annab kodanikujulguse aumärgid pidulikult üle ministeeriumide ühismajas 6. novembril.

Täpsemat infot kodanikujulguse aumärkide kandidaatide esitamise kohta leiab kriminaalpoliitika veebist.

Viimati uuendatud: 02.10.2019 - 01:50