• A
  • +

Justiitsministeerium kutsub nimetama Õiguse eest seisja 2018 autasu kandidaate

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu kuulutas välja konkursi Õiguse eest seisja 2018. Autasuga tunnustatakse inimesi, kes on oma algatuse, käitumise, suhtumise või muu tegevusega märkimisväärselt panustanud Eesti õigusriigi püsimisse ja arendamisse.

„Koos Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga on põhjust tähistada ka õigusriigi 100. aastapäeva ja algatada uut traditsiooni, mis tunnustab neid inimesi, kes on andnud olulise panuse Eesti õigusriigi püsimisse ja arendamisse,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Kandidaate võivad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi- ja/või kohaliku omavalitsuse asutused ja ettevõtted. Selleks tuleb saata 12. veebruariks kirjalik vabas vormis ettepanek aadressil info@just.ee. Ettepanek peab sisaldama kandidaadi ees- ja perekonnanime; lühikest põhjendust, milline on olnud kandidaadi panus Eesti õigusriigi püsimisse ja arendamisse, mille eest isik auhinna kandidaadiks esitatakse; kandidaadi kontaktandmeid ning kandidaadi esitanud isiku või isikute kontaktandmeid.

Vaata lähemalt https://www.just.ee/et/oiguse-eest-seisja-2018

Kandidaatide väljaselgitamiseks koguneb justiitsministeeriumis komisjon, kuhu kuuluvad riigikohtu esimees, advokatuuri esimees, juristide liidu president, notarite koja esimees, Tartu ülikooli õigusteaduskonna direktor, õiguskantsler, riigi peaprokurör, justiitsministeeriumi õigusloome nõukoja esimees ja justiitsministeeriumi kantsler. Autasu annab välja justiitsminister.

Õiguse eest seisja autasu antakse esmakordselt üle 19. veebruaril toimuval Õigusriik100 pidulikul kontsert-aktusel.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50