• A
  • +

Justiitsministeerium ootab ajakirjandustudengitelt korruptsiooniteemalisi artikleid

PrintPDF Jaga

19.02.2018. Justiitsministeerium koostöös Eesti ajalehtede liiduga kutsub taas ajakirjandustudengeid üles kirjutama ja avaldama korruptsiooniteemalisi artikleid. Artiklikonkursile on eriti oodatud lood, mis pööravad tähelepanu korruptsioonivastase tegevuse kitsaskohtadele ja seni kasutamata võimalustele.

Justiitsminister Urmas Reinsalu märkis, et möödunud aastal konkursile esitatud artiklite mitmekesisus viitab sellele, et noored suudavad avada korruptsiooni temaatikat värske nurga alt. „Seetõttu oleme ajakirjandustudengitele teemafookuse valikul andnud vabad käed. Korruptsioonile võib oma artiklis läheneda nii selle laiema tähenduse järgi, milleks on näiteks usalduse kuritarvitamine, kui ka kitsama määratluse järgi, nagu ametikoha kasutamine isiklikuks otstarbeks. Näiteks eelmise aasta võidutöö näitas, et korruptsioon ei ole pelgalt suurte asutuste probleem,“ ütles Reinsalu ja lisas, et oluline on artikliga avada mõnda uut teemat või anda olulist lisandväärtust juba kajastatud teemale. 

Konkursi eesmärk on innustada ja toetada korruptsioonialast uurivat ajakirjandust ning korruptsioonialast mõttevahetust ning toetada seeläbi korruptsioonialase teadlikkuse tõusu Eestis, eelkõige kohalikul tasandil, ja tunnustada ajakirjanduse üliõpilasi.

Oma artikli võivad konkursile esitada kõikide Eesti kõrgkoolide ajakirjandustudengid. Eelduseks on, et artikkel on avaldatud Eestis ilmuvas ajalehes eesti või mõnes muus keeles 2018. aastal. Konkursile esitatakse originaaltekst ühes korrektse eestikeelse tõlkega. Konkursi auhinnafond on 1000 eurot.

Konkursi hindamiskomisjoni kuuluvad Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektor Mart Raudsaar, Tartu Ülikooli ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, Postimehe uuriva toimetuse juhataja Risto Berendson, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi lektor Priit Hõbemägi ning justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna analüüsitalituse juhataja Mari-Liis Sööt. Komisjoni esinaine on justiitsministeeriumi analüüsitalituse nõunik Kätlin-Chris Kruusmaa.

Tutvu tingimustega siin (280.03 KB).

Vaata ka www.korruptsioon.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50