• A
  • +

Justiitsministeerium ootab kodanikujulguse aumärgi kandidaate kuni 26. oktoobrini

PrintPDF Jaga

18.10.2018. Justiitsministeerium tunnustab 3. detsembril julgeid kodanikke, kes on teinud enam, kui ühiskond neilt ootab – näiteks hoidnud ära kuriteo või toetanud kuriteo ohvrit. Kandidaate tänavusele kodanikujulguse aumärgile ootab ministeerium 26. oktoobrini.

„Kodanikujulgus tähendab lisaks tegutsemisele ka tähelepanelikkust enda ümber toimuva osas ning empaatiat, mistõttu väärivad kõik julged inimesed seda, et neid meeles peetakse. Kodanikujulguse aumärke annamegi kuriteo ärahoidmise või selle toimepanemise takistamise eest, kurjategija kinnipidamise ja kuriteoohvri aitamise eest ning muu panuse eest inimeste turvatunde tõstmisel,“ ütles justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna nõunik Anu Leps.

Mullu pälvis kodanikujulguse aumärgi 28 vaprat inimest, kelle julged teod aitasid ära hoida kuritegusid, enesetappu ja kes toetasid raskel hetkel kannatanut. Kõikide 2017. aasta kodanikujulguse aumärgi pälvinute lugusid saab lugeda siit: https://www.just.ee/et/kodanikujulguse-aumargid-2017 

Tänavu ootame ettepanekuid kodanikujulguse aumärkide kandidaatide kohta posti teel märksõnaga „Kodanikujulguse aumärk“ hiljemalt 26. oktoobriks aadressil: Justiitsministeerium, Suur-Ameerika 1, 10122, Tallinn või e-posti aadressil kart.repponen@just.ee.

Aumärgid antakse justiitsministeeriumis pidulikult üle 3. detsembril. Aumärkide saajad valib nominentide seast välja süüteoennetuse nõukogu.

Kodanikujulguse aumärke annab justiitsminister välja 2004. aastast.

Viimati uuendatud: 04.12.2019 - 01:50