• A
  • +

Justiitsministeerium otsib eakatele tasuta õigusabi pakkujat

PrintPDF Jaga

29.05.2018. Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi, mille raames otsitakse õigusabi pakkujat, kes aitaks tagada eakatele inimestele tasuta õigusabi kättesaadavuse.

„Kvaliteetse õigusteenuse olemasolu on õigusriigi vundament, kuid see peab olema kõigile ka kättesaadav. Eesti riik peab hea seisma selle eest, et õigusteenusele oleks ligipääs ka neil, kes on oma vanuse tõttu vähem liikuvad, kellel puuduvad oskused internetis orienteerumiseks või kelle majanduslik olukord pole kiita,“ toonitas justiitsminister Urmas Reinsalu. „Seetõttu soovib justiitsministeerium toetada üht eakate esindusorganisatsiooni, kes aitaks meil õigusabi viia nendeni, kes seda vajavad,“ lisas ta.

Konkursi eesmärk on leida õigusabi pakkuja, kes tagab eakatele inimestele õigusnõustamise, teavituse ja kes abistab eakaid igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel. Eesmägi elluviimiseks annab justiitsministeerium konkursi raames ühele taotlejale toetust kuni 10 000 eurot. Toetatud tegevusega tuleb alustada hiljemalt selle aasta 2. juulil.

Konkursi raames võib toetust taotleda eakate isikute ülemaaline esindusorganisatsioon või mitu eakate isikute esindusorganisatsiooni ühiselt. Taotlus tuleb esitada eesti keeles ja elektrooniliselt meiliaadressile info@just.ee hiljemalt 15. juuni 2018. a kell 23:00. Konkursi tingimustega saab tutvuda SIIN!

Viimati uuendatud: 05.08.2021 - 04:50