• A
  • +

Justiitsministeerium otsib vanglast vabanejatele majutus- ja nõustamisteenuse pakkujaid

PrintPDF Jaga

Justiitsministeerium kuulutas välja riigihanke, et pakkuda aastatel 2015-2019 vanglast vabanejatele ajutist majutusteenust koos nõustamisega.

„Selle teenusega soovime me vanglast ühiskonda naasvad inimesed piltlikult vanglaukselt kinni püüda ning teha kõik selleks, et vältida uute kuritegude toimepanemist ning tagada nende paremat toimetulekut vabaduses. On hästi teada, et elu- ja töökoha puudumine on ühed kõige olulisemad tegurid, miks vanglast vabanenud inimesed omal käel õiguskuulekat elu elada ei suuda. Selle teenusega pakutakse vabanejale aga igakülgset tuge,“ ütles analüüsitalituse juhataja Jako Salla.

„Nõndanimetatud pooleteemaja, mille rajamist antud hankega toetatakse, peab siduma inimese ümber kokku erinevad olulised valdkonnad, nagu töökoht, eluase, pere ja sotsiaalsed oskused. Retsidiivsusrisk on kõige suurem esimestel kuudel peale vanglast vabanemist – kui suudame pakkuda piisavalt toetust sel ajal, väheneb retsidiivsusrisk edaspidi juba kiiresti ning ühiskond võidab sellest läbi väheneva kuritegevuse,“ lisas Salla.

Eesmärk on suurendada vanglast vabanejate osalust tööturul, tööturu- ja sotsiaalteenustel ja hariduses ning vähendada nende retsidiivsust. Majutusteenuse puhul ei piisa vaid voodikoha pakkumisest, paralleelselt on vaja rehabiliteerimist soodustavaid teenuseid, sh sotsiaal- ja võlanõustamine, psühholoogiline nõustamine, tegevusteraapia, tööharjutus jms. Nõustamisteenus peab lähtuma vanglast vabaneja riskidest ja vajadustest.

Teenuse sihtgrupp on nii tähtaegselt, ennetähtaegselt kui ka karistusjärgsele käitumiskontrollile vabanenud isikud.

Harjumaal teenuste pakkumiseks on pakkumuste esitamise tähtaeg 17. juulil 2015 kell 11. Pakkumusi saab esitada riigihangete registris. Pärnu-, Tartu- ja Ida-Virumaal teenuste pakkumiseks on tähtaeg 17. juulil 2015 kell 13. Pakkumusi saab esitada riigihangete registris.

Pakkumuse koostamisel on soovitav tutvuda materjalidega jätkutoe veebilehel.

Harjumaa hanke tingimuste tutvustamiseks toimub justiitsministeeriumis aadressil Tõnismägi 5a, Tallinn 17. juunil 2015 kell 10 teabepäev. Pärnu-, Tartu- ja Ida-Virumaa hanke teabepäev toimub samal kuupäeval ja asukohas kell 13. Teabepäevale saab registreeruda läbi riigihangete registri.

Teenuse osutamist finantseeritakse Euroopa Liidu rahastatava Euroopa Sotsiaalfondi toetuse andmise tingimustest "Tugiteenus vanglast vabanejatele".

 

Viimati uuendatud: 24.02.2020 - 10:50