• A
  • +

Justiitsministeerium otsib venekeelse õigusabi andjaid

PrintPDF Jaga

Venekeelne Juristaitab.ee portaal avaneb uuel aastal, samast kohast leiab ka 52 olulisemat õigusakti vene keeles. 

„Seaduste mõistmiseks ja täitmiseks tuleb riigil panustada maksimaalselt inimeste teadlikkusse, seda olenemata nende emakeelest. Seaduse tundmine ja õiguskindlus on osa lojaalsusest riigile, laiemalt võttes on see panus riigi julgeolekusse,“ ütles justiitsminister Andres Anvelt. 

Konkursile on oodatud osalema mittetulundusühingud, kes on valmis andma venekeelset õigusabi veebilehe www.юристпомогает.ee kaudu vähekindlustatud isikutele alates 01.01.2015 kuni 01.05.2016. 

Toetust saab kasutada veebilehe haldamiseks. Näiteks tuleb vajaduse järgi valmistada ette ja ajakohastada veebilehel avaldatavaid õigustekste ning vastata foorumis abi vajavate inimeste küsimustele vene keeles. Nõu antakse järgmistes valdkondades: asjaõigus, elamuõigus, võlaõigus, perekonnaõigus, pärimisõigus, töösuhted, üürisuhted, täitemenetlus, füüsilise isiku pankrot, võlgniku rahaliste kohustuste (isiklike võlgade) ümberkujundamine ja kohtusse pöördumine, elamislubade alane nõustamine ja rahvusvahelise kaitse taotlemise alane nõustamine. 

Taotlus toetuse eraldamiseks tuleb esitada hiljemalt 14. novembriks 2014 kell 10.00 aadressile info@just.ee või Tõnismägi 5a, 15191, Tallinn.

Justiitsministri käskkiri „Venekeelse õigusabi osutamiseks toetuse saamise konkurss“ (250.83 KB)

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50