• A
  • +

Justiitsministeeriumi aasta projekt on kohtulike registrite kantseleide reorganiseerimine

PrintPDF Jaga

25.11.2017. Justiitsministeerium andis oma eilsel aastapäeval välja justiitsvaldkonna aasta projekti tiitli, mille pälvis kohtulike registrite kantseleide reorganiseerimine. Projekti tulemusena otsustati klientide vastuvõtust registrite kantseleides loobuda ning jätta teenuste osutamine notarite pädevusse. 

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul on võiduprojekti puhul tegemist suure ja harukordse muudatusega riigi tasandil, mille tulemusena on suurenenud eelkõige organisatsiooni efektiivsus. „Registrite reorganiseerimisega on muutunud tõhusamaks notarite ja registrite kantseleide tegevus, sest ära on kaotatud dubleeriva töö tegemine ning inimesed saavad rohkem pühenduda sisulise töö tegemisse,“ selgitas Reinsalu.

Samuti lisas Reinsalu, et muudatus on oluliselt suurendanud ka inimeste juurdepääsu registritele. „Arvestades notarite laialdast geograafilist haaret ning registrite lugemiseks loodud e-teenuste mugavat kasutus, on dokumentidega tutvumine toodud inimestele palju lähemale. Kui varem oli üle Eesti vaid kaheksa registrite kantseleide teeninduspunkti, siis notaribürood, kus inimesed nüüdsest dokumentidega tutvuda saavad, asuvad kõigis Eesti maakondades,“ rääkis ta.

Kohtulike registrite kantseleide reorganiseerimise projektijuht ja kohturegistrite talituse juhataja Margit Veskimäe rääkis samuti, et registrite kantseleide reorganiseerimise projekt täidab riigitasandil olulisi eesmärke. „Projekti elluviimisega muutsime registrite organisatsiooni veelgi efektiivsemaks ning astusime sammu oluliste riigireformi eesmärkide suunas, vähendades riigis dubleerivat tööd, viies töökohti Tallinnast välja ning pakkudes inimestele ka võimalusi kaugtööks,“ sõnas Veskimäe eile auhinda vastu võttes.

Kohtulike registrite kantseleide reorganiseerimine tõi lisaks registripidamise efektiivsuse tõstmisele kaasa ka kokkuhoiu Tallinna üüripinna lepingu lõpetamise arvelt, mis suunatakse registrite organisatsiooni teenuste arendamisse.

Justiitsministeeriumil on traditsiooniks tunnustada ministeeriumi aastapäeval justiitsvaldkonna olulisemaid projekte ning kuulutada välja aasta projekti tiitel. Kokku kandideeris tiitlile 15 silmapaistvat ja uuenduslikku projekti. Aasta projekti kuulutasid välja justiitsminister Urmas Reinsalu ja kantsler Tõnis Saar.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50