• A
  • +

Justiitsministeeriumi aasta projekt on uus Tallinna vangla

PrintPDF Jaga

Justiitsministeeriumi iga-aastase aasta projekti tiitli sai sel aastal Tallinna vangla uute hoonete rajamine. Uue vangla nüüdisaegsed ehitised ja tehnoloogilised lahendused tagavad nii vangide, ametnike kui ka ühiskonna turvalisuse ning võimaldavad seaduse vastu eksinuil oma elu parandada.

Justiitsministeeriumi kantsler Tõnis Saar lausus, et uue Tallinna vangla projekt paistis silma just põhjaliku ja detailideni läbimõeldud lahendustega. „Uue Tallinna vangla puhul on tegemist Euroopa mõistes uuendusliku vanglaga ja selle planeerimisel oleme Euroopas ka silma paistnud. Vangla projekteerimine on olnud tõeliselt pikk ja keeruline protsess, kuid tänu mitmete erinevate osapoolte koostööle kolib vangla uude kohta veel selle aasta lõpuks,“ ütles Saar.

Uue Tallinna vangla hoonete pindala on üle 60 000 m2 ja hooned on turvalisuse huvides ühendatud maa-aluste käikudega. Vanglakompleksi kuuluvad toitlustus- ja koolihoone, kabel, spordiplokk ning tööstushoone. Eluhoonetes on 512 kambrit mees- ja 92 kambrit naisvangidele. Igas kambris saab hoida kuni kahte inimest.

Tallinna vangla kolib uutesse majadesse detsembrikuu jooksul. Kolimise järel suletakse Magasini tänaval asuvad vanglahooned ning Maardus asuv avavangla.

Justiitsministeeriumil on tavaks tunnustada ministeeriumi aastapäeval justiitsvaldkonna olulisemaid projekte ning kuulutada välja aasta projekti tiitel. Kokku kandideeris tiitlile 17 silmapaistvat ja uuenduslikku projekti. Aasta projekti kuulutasid välja justiitsminister Urmas Reinsalu ja justiitsministeeriumi kantsler Tõnis Saar.

Viimati uuendatud: 18.11.2018 - 01:50