• A
  • +

Justiitsminister allkirjastas Euroopa ühtse patendikohtu piirkondliku talituse asutamise kokkuleppe

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Hanno Pevkur allkirjastas täna Brüsselis kokkuleppe Euroopa ühtse patendikohtu Põhja- ja Baltimaade piirkondliku talituse asutamiseks.

„Piirkondliku talituse loomine teeb Eesti ettevõtjatele elu kindlasti lihtsamaks. Kokkuleppe kohaselt on võimalik ühtse toimega patendi vaidlusi lahendada ka piirkondlikus talituses, mille liikmeteks on Eesti, Läti, Leedu ja Rootsi. See tähendab, et neid vaidlusi saab edaspidi lahendada ka Eestis,“ ütles justiitsminister Hanno Pevkur.

Ühtse patendikohtu lepingu kohaselt koosneb esimese astme kohus kesktalitusest ning piirkondlikest ja kohalikest talitustest. Kesktalitus hakkab asuma Pariisis ning selle allüksused Londonis ja Münchenis. Patendikohtu lepingu kohaselt on kahel või enamal lepinguosalisel liikmesriigil õigus asutada kohtuasjade lahendamiseks piirkondlik kohtutalitus. Läbirääkimiste tulemusena otsustasidki Eesti, Läti, Leedu ja Rootsi asutada ühise Põhjamaade ja Balti riikide piirkondliku talituse.

Piirkondliku talituse allkantselei, mis tegeleb talituse halduslike küsimustega, hakkab asuma Stockholmis. Seejuures võimaldatakse ühtse patendiga seotud kohtuasju menetleda Eestis, Lätis, Leedus ja Rootsis. Selleks peab iga lepinguosaline riik määrama vastavad ruumid, milleks Eesti plaanib kasutada Harju Maakohtu ruume.

Hetkel käivad ettevalmistavad tegevused ühtse patendikohtu töölehakkamiseks ning praeguste prognooside kohaselt alustab kohus tööd 2015. aasta alguses. Samaks ajaks plaanib Eesti lõpule viia ühtse patendikohtu lepingu ning piirkondliku talituse asutamise lepingu ratifitseerimise.

Lugupidamisega
Maria-Elisa Tuulik
Pressiesindaja
Justiitsministeerium
Tel: 620 8114
Mob: 5855 8441

Viimati uuendatud: 10.03.2019 - 13:50