• A
  • +

Justiitsminister andis tasuta õigusnõu

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu andis täna Vene Kultuurikeskuses toimunud Eesti juristide liidu korraldataval Õigusapteegi õigusnõustamisel eakatele ja vähekindlustatutele tasuta õigusnõu.

„On tõsine probleem, et madala õigusteadlikkuse ja madala sissetulekuga inimesed ei ole kursis riigi pakutava tasuta õigusabi võimalustega. Selleks on vajalik järgmiseks kaheks aastaks käivitada programm teadlikkuse tõstmiseks inimeste hulgas õigusabi võimalustest,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Justiitsministri sõnul said täna tasuta õigusnõu kõik, kes seda vajasid. Nõustamisele tulnud inimeste suuremad mured olid seotud eluaseme ja õigusvaidlusega.

Sellel nädalal tähistatakse õigusemõistmise nädalat, mille vältel annavad SA Õigusteenuste Büroo juristid tasuta õigusnõu kuues erinevas Eesti linnas. Eile ja täna toimusid õigusnõustamised Tallinnas, Tartus, Haapsalus ja Narvas.

Järgmiste päevade tasuta õigusenõustamise ajad on järgmised:

30. septembril kell 10–14
• Jõhvi kohtumajas (Kooli 2a)

1. oktoobril kl 11–15
• Kuressaare kohtumajas (Lossi 2)

Teistel aegadel saab tasuta õigusnõu silmast-silma nõustamise käigus Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Rakveres, Paides, Pärnus ja Viljandis (vt lähemalt www.otb.ee) ning internetis veebilehel www.juristaitab.ee.
Lähemat infot õigusnõustamiste kohta leiab samuti aadressilt www.juristaitab.ee.

Tasuta õigusnõu andmine kohtumajades toimub sel sügisel juba kolmandat korda. Kogu aasta jooksul annavad ÕTB juristid regulaarselt õigusnõu aga Pärnu, Viljandi, Paide ja Tartu kohtumajades.

Vähekindlustatud isikutele tasuta õigusnõustamist toetab Justiitsministeerium.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50