• A
  • +

Justiitsminister Andres Anvelt näeb riigi peaprokurörina Lavly Perlingut

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Andres Anvelt tegi Lavly Perlingule ettepaneku kandideerida riigi peaprokuröri ametikohale ning täna toimunud kohtumisel ministriga andis Perling kandideerimiseks nõusoleku.

Ministri sõnul rääkis Lavly Perlingu kasuks tema kogemusterikas ja silmapaistev töö prokuratuuris ning selge visiooni olemasolu prokuratuuri rollist ja tulevikust.

„Lavly Perling on kogenud ja tunnustatud jurist. Tema tugevusteks on ekspertteadmised kriminaalmenetluse valdkonnas, samuti on ta end silmapaistva teenistuse ajal prokuratuuris tõestanud asjatundliku juhina nii Viru, kui ka Põhja Ringkonnaprokuratuuris, samuti Riigiprokuratuuri süüdistusosakonnas. Ta on arendanud prokuratuuri edukalt nii kuritegude tõkestamisel ja avastamisel vajaliku jälitustegevuse planeerimise, kohtueelse kriminaalmenetluse juhtimise,kui ka riikliku süüdistuse esitamise valdkonnas,“ põhjendas Anvelt oma valikut.

Riigi peaprokuröri nimetab ametisse Vabariigi Valitsus justiitsministri ettepanekul, olles ära kuulanud Riigikogu õiguskomisjoni arvamuse. Riigi peaprokurör nimetatakse ametisse viieks aastaks.

Justiitsminister Anvelt soovib peaprokuröri kandidaati esitleda ka kõigile Riigikogu fraktsioonidele.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50