• A
  • +

Justiitsminister annab täna välja 129 Vabaduse Tammepärja aumärki

PrintPDF Jaga

31.08.2018. Täna õhtul tunnustab justiitsminister Urmas Reinsalu Vabaduse Tammepärja aumärgiga inimesi, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel.

„Eesti Vabariik tähistab sel aastal oma 100 aasta juubelit – peame meeles pidama kõike head, ent ei tohi unustada ka katsumusi, mis meie rahvast on saatnud. 31. augustil 1994 lahkusid Vene okupatsiooniväed Eestist ja seega on just see päev sobilik nii juubeliaastal kui ka edaspidi väärikalt tunnustada neid inimesi, kes on seisnud selle eest, et Eesti on täna vaba ja et meie ning järeltulevad põlved saavad elada demokraatlikus õigusriigis,“ sõnas justiitsminister Urmas Reinsalu.

Aumärgi kandidaate esitasid üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi ja kohaliku omavalitsuse asutused ning ettevõtted. Kokku esitati Tammepärja aumärgile 171 kandidaati, kellest aumärgi pälvivad 129. Laureaatide seas on nii vabadusvõitlejaid, endiseid poliitvange, nn soomepoisse kui ka represseeritute huvide kaitsjaid.

Aumärgi annetamise otsustas justiitsministri moodustatud komisjon, mille liikmeteks on Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise mälestusliidu, Eesti Memento liidu, Eesti vabadusvõitlejate liidu, Eesti eruohvitseride kogu, Eesti endiste metsavendade liidu ja Eesti reservohvitseride kogu esindajad.

Aumärgid annab justiitsminister üle reedel, 31. augustil 2018, Estonia kontserdimajas toimuval pidulikul tseremoonial.

Tammepärja aumärgi autor on Priit Herodes.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50