• A
  • +

Justiitsminister kohtus India kolleegiga

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus täna India IT- ja justiitsministri Ravi Shankar Prasadiga. Arutati nii Eesti laevakaitsjate küsimust, kui tutvustati meie e-lahendusi.

Urmas Reinsalu tõstatas India kolleegiga kohtudes 14 Eesti laevakaitsja küsimusega tegelemise ning kinnitas, et see teema on meie riigi jaoks väga oluline. Reinsalu avaldas lootust, et India teeb omalt poolt kõik, et juhtum kiire lahenduse saaks ning rõhutas seda, et loodetavasti saab lähiajal India poolt allkirjastatud ka kahepoolne leping karistatud isikute koduriiki ületoomiseks.  

Reinsalu tutvustas India kolleegile Eesti e-lahendusi, s.h erinevaid digitaalseid registreid ning avaliku e-toimiku võimalusi.

Räägiti ka sellest, et on oluline arendada rahvusvahelist koostööd küberkuritegevusega võitlemisel ning vahetada sellealaseid kogemusi. India minister ütles, et talle avaldab muljet Eesti tase küberkuritegevusega võitlemisel. Ta rõhutas, et ka võitluses terrorismiga on küberturvalisus äärmiselt oluline ning kindlasti peaksid riigid sellealast koostööd tegema. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50