• A
  • +

Justiitsminister Reinsalu arutas volinik Avramopoulosega ELi justiitsvaldkonna e-lahendusi

PrintPDF Jaga

3.05.2017. Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus teisipäeva õhtul Brüsselis Euroopa Komisjoni migratsiooni-, sise- ja kodakondsusküsimuste voliniku Dimitris Avramopoulosega, et arutada Euroopa IT-agentuuri EU-Lisa mandaadi laiendamist, karistusandmete infovahetussüsteemi ECRIS arendusi ning terrorismi ja teiste kuritegude vastase võitluse eelduseks olevate e-tõendite kasutamist.

Minister Reinsalu toonitas kohtumisel, et Euroopa Liidu IT-agentuuri EU-Lisa mandaadi laiendamine on oluline teema, millega tuleks otsustavalt edasi liikuda. "See on parim viis, kuidas tagada olulise justiitsinfosüsteemi e-Codex jätkusuutlikkus ning e-tõendite projekti ja ECRISe andmebaasi edasiarendused. Seejuures tuleb tagada ka EU-Lisa piisav rahastamine."

"Usaldusväärse õigusteabe kättesaadavus ja vahetamine on oluline nii kodanikele, ettevõttetele kui ka õiguskaitseorganitele. See hõlbustab kodanike ja ettevõtete suhtlust ja äritegevust, suurendab õigusselgust ja -kindlust," lisas Reinsalu. "Õiguskaitseorganid saavad kuritegevuse vastu võidelda kõige paremini siis, kui anname neile vajalikud tööriistad. Tänapäeval on selleks eelkõige ligipääs infole ning võimalus kiiresti ja liigse bürokraatiata andmeid vahetada."

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50