• A
  • +

Justiitsminister Reinsalu kutsus Moldovat ühinema kommunismikuritegude uurimise algatusega

PrintPDF Jaga

Täna kohtus justiitsminister Urmas Reinsalu Moldova asejustiitsminister Eduard Serbenco ja teda saatva delegatsiooniga.

Reinsalu väljendas Eesti valmisolekut Moldovat justiitssüsteemi ülesehitamisel igati aidata. „Jagame hea meelega Moldova kolleegidega oma e-riigi kogemusi. On oluline, et pakume Moldovale igakülgset abi nende e-riigi, registrite ja kohtusüsteemi arendamisel,“ ütles justiitsminister.

Moldova delegatsiooni külaskäigu eesmärk oli tutvuda Eesti e-riigiga, justiitsministeeriumis eelkõige sellega, kuidas kasutatakse elektroonilisi vahendeid õigusloomes. Külalistele tutvustati Riigi Teatajat, Eesti kohtute infosüsteemi, e-toimikut, karistusregistrit ja e-notarit, samuti Eesti õigusloome korraldust.

Kohtumisel tutvustas justiitsminister ka 23. augustil Tallinnas tehtud kaheksa riigi algatust kommunismikuritegude uurimiseks ja rahvusvahelise kohtu loomiseks ning kutsus Moldovat sellega ühinema.

„Kommunismikuritegude uurimise algatusega on ühinenud juba 11 riiki, viimati Rumeenia ja Bulgaaria. Moldova asejustiitsministri hinnangul on kommunismikuritegude uurimine ja selleks rahvusvahelise asutuse loomine järgimist vääriv mõte, mida ta kodumaale tagasi jõudes Moldova valitsusele tutvustab,“ ütles Urmas Reinsalu.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50