• A
  • +

Justiitsminister Reinsalu soovib karmistada korduvate liikluskurjategijate karistusi

PrintPDF Jaga

"Analüüsida just sellest küljest, kas korduvate raskete liiklusrikkumiste puhul tuleks karistusi karmistada," täpsustas minister Reinsalu.

"Liikluskuritegude karistuspoliitika tuleb korduvate kurjategijate puhul jäigemaks muuta. Inimohvritega traagilised õnnetused näitavad, et paadunud liikluskurjategijate karistus peab olema vastavuses teo raskusega," lisas Reinsalu.

Minister Reinsalu selgitas, et täna on võimalik karistada isikut, kes on liiklusnõuete rikkumisega põhjustanud inimeste surma, kuni viieaastase vangitusega. Kahe või enama inimese surma põhjustamise korral on võimalik karistada kuni kaheteistaastase vangistusega. "Ettepanek, mida ekspertidel tuleb analüüsida, on karistusseadustiku paragrahv 422 lõike 2 rakendusala laiendamine nii, et sinna alla kuuluksid ka korduvad liiklusrikkujad. See tähendab, et isikut, kes on põhjustanud teise inimese surma ning kes on ka varem raskeid liiklusrikkumisi toime pannud, saaks karistada kuni kaheteistaastase vangistusega. Selline karistus oleks võrreldav karistusega tahtliku tapmise eest," ütles Reinsalu.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50