• A
  • +

Kanal 2 ei küsinud Tartu vangla uudise kohta Justiitsministeeriumi kommentaari

PrintPDF Jaga

Eilses saates Reporter väitis Kanal 2 uudises, mis käsitles viirushaiguse levikut Tartu vanglas järgnevat: „Justiitsministeerium teatas, et nemad saavad võimaliku kõhuviiruse puhangu kohta infot anda alles esmaspäeval .“

Tegelikult ei ole Kanal 2 selles küsimuses Justiitsministeeriumi kommentaari küsinud, Justiitsministeeriumile alluv vanglateenistus tegutseb ööpäevaringselt ning on ka suuteline vajadusel oma tegevuse kohta kommentaare jagama.

Vangidele ei ole antud riknenud toitu. Tartu vanglas haigestunud vangidelt võetud analüüside põhjal on tegemist Norwalki viirusega. Tegemist on Eestis laialt levinud ning kergesti nakkava viirusega, mis saab edasi kanduda nii inimeselt inimesele kui ka esemete kaudu. Haiguse kulg, millega kaasneb iiveldus ja kõhulahtisus,  ei ole aga enamasti raske ning see möödub tavaliselt 3-4 päevaga. Praegu on viirussümptomitega vange Tartu vanglas alla kümne.

Viiruse leviku tõkestamiseks on vanglas kehtestatud liikumispiirangud ning haigestunud vangidele on tagatud vajalik arstiabi.

Lugupidamisega
Valdek Laur

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8238
GSM 534 26784
Valdek.laur@just.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50