• A
  • +

Kättetoimetatavaid määrusi kuvatakse edaspidi e-äriregistrisse sisse logides

PrintPDF Jaga

24.09.2021. Alates 27. septembrist toimetatakse trahvihoiatused, trahvid ja muud registriosakonna kättetoimetamist vajavad määrused isikutele kätte e-äriregistri kaudu, kui nad sinna sisse logivad.

„Justiitsministeerium ning kohtute registriosakond on viimasel ajal seisnud selle eest, et järelevalve näiteks majandusaasta aruannete esitamise üle oleks varasemast parem. Õigeaegse aruandluse huvides anti äriregistrit pidavale Tartu maakohtule ka lisaraha järelevalve- ja teavitustöö tugevdamiseks,“ ütles justiitshalduspoliitika asekantsler Viljar Peep. „Palume aruandekohuslastel, kes ei ole veel esitanud puuduvaid aruandeid, teha seda esimesel võimalusel. Aruannete mitteesitamisel ootab hilinejaid trahvimenetlus,“ lisas Peep.

Kui varem tehti näiteks majandusaasta aruande õigeks ajaks esitamata jätmise eest ligikaudu paarsada trahvi aastas, siis sel aastal tehti neid 5000, trahvihoiatusi tehti 24 000.

„Registrimenetluse üks suurimaid probleeme on see, et vajalike määruste kättetoimetamine nii füüsilistele kui juriidilistele isikutele pole sujuv. Muudatuse kaudu jõuame ka nendeni, keda praegu on väga raske kätte saada või kes ei soovi olla registriosakonnale kättesaadavad,“ rõhutas Peep.

Uus funktsionaalsus e-äriregistris on sarnane avaliku e-toimiku omale, kus keskkonda sisse logides kuvatakse kõik isikule kättetoimetamist vajalikud määrused, s.h trahvid ja trahvihoiatused.

Muudatus aitab kaasa ka andmekvaliteedi tõstmisele e-äriregistris, kuna kättetoimetamise paranemisel on eelduslikult edaspidi ka andmed õigemad.
 

Viimati uuendatud: 24.09.2021 - 19:50