• A
  • +

Korrakaitseseaduse muutmisele tuli mitmeid ettepanekuid

PrintPDF Jaga

Justiitsministeeriumi algatatud korrakaitseseaduse muudatusele keelata avalikus kohas alkoholi tarbimine laekus kooskõlastusringil mitu ettepanekut, sealhulgas soovitus keelata avalikus kohas ka muude etanooli sisaldavate jookide tarbimine.

Juulist kehtima hakanud korrakaitseseaduse muutmise algatas justiitsminister Andres Anvelt, kelle sõnul peab avalikku alkoholitarbimist lubav olukord olema vastavuses ühiskonna ootuste ja inimeste harjumuspärase käitumisega. Vajadust seadusemuudatuse järele kinnitas ka septembris toimunud huvigruppe koondanud ümarlaud, mille eel esitati justiitsministeeriumile 56 muudatusettepanekut. Suurem osas neist leidis, et 2011. aastal vastu võetud korrakaitseseadusega avalikus kohas alkoholi tarbimise lubamisega soodustab riik alkoholismi ja alkoholi tarbimist noorte hulgas.

„Seadusemuudatusega tekkinud olukord vajas kiiret ja selget lahendust, kuid sama oluline on, et see lahendus vastaks ühiskonna ootustele,“ kommenteeris justiitsminister Andres Anvelt. „Tagasiside näitab, et oleme lahendustega õigel teel ja seaduse muutmine võtab pingeid maha. Töötame kõik meile laekunud ettepanekud läbi ja seejärel liigume seaduseelnõuga edasi. Kuid isegi need ettepanekud, mis praegu eelnõusse ei mahu, on olulised, et teemat tulevikus edasi arutada, sest alkoholi tarvitamise vähendamine ühiskonnas sisaldab peale õiguslike lahenduste kindlasti ka sotsiaalseid,“ lisas Anvelt.

Lisaks avalikus kohas alkoholi tarbimise keelamisele annab uus korrakaitseseaduse eelnõu omavalitsustele võimaluse tulevikus täpsustada kohad ja üritused, kus alkoholi tarbimine oleks lubatud.

Kooskõlastusringil tehti näiteks ettepanek viia alkoholi tarbimist puudutav keeld alkoholiseadusesse ning keelata täielikult avalikus kohas toiduainete gruppi mitte kuuluvate etanooli sisaldavate ja joovet tekitavat vedelike tarbimine. Ühe ettepaneku järgi tasuks alkoholi tarvitamine keelata ka lennukis, rongis ja õppeasutuses, kui seda serveeritakse väljaõppe käigus. Omavalitsuste esindajate meelest peaks muudatused puudutama ka teisi sätteid, näiteks tuleks avalikes kohtades keelustada alasti viibimine, magamine või telkimine.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50