• A
  • +

Kuritegevus kasvas nelja kuuga 3%

PrintPDF Jaga

Justiitsministeeriumi koostatava kuritegevuse baromeetri andmetel pandi aasta esimese nelja kuuga toime 12857 kuritegu, mis on võrreldes eelmise aasta sama ajaga 3% rohkem.

Vargusi registreeriti käesoleva aasta esimese nelja kuu jooksul 2013. aasta sama perioodiga võrreldes 4% rohkem. Võrreldes eelmise aastaga vähenesid vargused eluruumidest, kuid sagenesid vargused kaubandusettevõtetest ja sõidukitest. Siiski saab välja tuua, et võrreldes 2012. aastaga on varguste arv 8% madalam ning võrreldes 2010. aastaga 29% madalam. Seega on aasta esimeste kuude kõikumine suhteliselt väike, et sellest pikemaajalisi järeldusi teha.

Kelmusi registreeriti 8% võrra rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Isikuvastaste kuritegude arv vähenes 3%. Kehaliste väärkohtlemiste arv jäi samaks. Raskeid isikuvastaseid kuritegusid – tapmisi ja mõrvu – registreeriti kaheksa võrra vähem kui 2013. aastal. Kokku 13 kuriteost olid üheksa tapmist ning neli mõrva.

Kõige enam kahanes röövimiste arv, mida registreeriti 18% vähem kui mullu. 2% võrra vähem registreeriti ka liikluskuritegusid, seda peamiselt joobes juhtide arvel. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50