• A
  • +

Kuritegevus vähenes mullusega võrreldes seitse protsenti

PrintPDF Jaga

12.05.2017. Justiitsministeeriumi koostatud kuritegevuse baromeetri järgi registreeriti aasta esimese nelja kuuga seitse protsenti vähem kuritegusid kui mullu samal ajal. Enim on vähenenud kehalise väärkohtlemiste ja varguste arv.

Kui 2016. aasta esimese nelja kuuga registreeriti Eestis 9605 kuritegu, siis tänavu sama aja jooksul 8894. Kuritegevus on aasta-aastalt vähenenud. Näiteks 2013. aastal registreeriti jaanuarist aprillini Eestis 12 460 kuritegu.

Enim on tänavu registreeritud vargusi, kehalisi väärkohtlemisi ja mootorsõiduki juhtimisi joobeseisundis. Olulisematest kuriteoliikidest vähenes võrreldes mullusega kehalise väärkohtlemiste arv 19 protsenti ja varguste arv 19 protsenti, samuti on vähenenud joobes juhtimiste arv 11 protsenti.

Tapmisi ja mõrvu koos katsetega registreeriti nelja kuuga üheksa, mida on ühe võrra vähem kui mullu samal perioodil.

Kasvanud on aastataguse ajaga võrreldes avaliku korra raskete rikkumiste arv, mis on osaliselt seotud kehalise väärkohtlemiste arvu kahanemisega, kuna menetluspraktika muutuse tõttu registreeritakse näiteks avalikus kohas toimunud kaklused jms nüüd avaliku korra raske rikkumisena.

Maakondadest vähenes registreeritud kuritegude arv enim Valgamaal (45 protsenti), Saaremaal (31 protsenti) ja Läänemaal (29 protsenti). Kuritegude registreerimine on kasvanud aga Jõgevamaal (23 protsenti) ja Tartumaal (10 protsenti). 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50