• A
  • +

Lang: Postimees vassib

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Rein Lang on sügavalt imestunud Postimehes ilmunud väidetest E-Toimiku rakendamise ning rakendajate väidetava omavahelise tüli kohta.


„Kurb, et Eesti suurim päevaleht üritab mingil arusaamatul põhjusel jätta muljet, nagu oleks Eesti õiguskaitseasutused E-Toimiku rakendamisel tülli pööranud ning näitab skandaali seal, kus seda pole,“ ütles Lang.

„Lisaks paneb mind hämmastama väljaande lausa juhtkirjas esitatud süüdistus, nagu oleks justiitsminister mingil seletamatul põhjusel ühel kenal päeval otsustanud ainuisikult E-Toimiku süsteemi ilma testimata ja poolikuna töösse rakendada,“ imestas justiitsminister.

„Oleks lehest vaid vaevutud küsima, oleks saadud infot ka selle kohta, kuidas süsteem tegelikult töösse rakendati – peale neljakuist testimist ning kuue kaasatud asutuse spetsialistidest koosneva töörühma otsusel.“

„Igatahes soovin kõigile asjaomastele asutustele jõudu nende igapäevatöös E-Toimiku kasutamisel ja parendamisel ning soovitan jätta tähelepanuta meedias ilmuvad püüded näidata tüli ja vaenu seal, kus seda pole ning kus inimesed teevad vaid oma igapäevast tööd,“ sõnas Lang.

„Tegemist on maailmas ainulaadse süsteemiga ning kindlasti leidub neid pahatahtlikke, kes üritavad praegu skandaali tekitada seal, kus seda pole. E-Toimik muudab nii kriminaalmenetluse kui väärteomenetluse selgelt läbipaistvaks ning välistab kõik võltsimised, mis tundub, et juhtkirja kirjutajatele eriti ei meeldi,“ ütles Lang lõpetuseks.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50