• A
  • +

Lõppes omavalitsuste „vanade“ kehtivate määruste avaldamine Riigi Teatajas

PrintPDF Jaga

1. juunil lõppes justiitsministri määrusega kohalikele omavalitsustele antud tähtaeg enne 2013. aastat kehtestatud ja praeguse ajani kehtivate määruste avaldamiseks.

2013. aasta 1. jaanuaril muutus omavalitsuste määruste Riigi Teatajas avaldamine koos ajakohaste terviktekstidega kohustuslikuks. Pärast seda kuupäeva vastuvõetud määrused, mis ei ole Riigi Teatajas avaldatud, ei ole ka jõustunud ehk on õigustühised. Kahe viimase aasta jooksul on Riigi Teatajas avaldatud üle 30 000 kohaliku omavalitsuse määruse.

„Uuendus annab võimaluse igal inimesel leida lihtsalt ja kiirelt kõik tema koduvallas või -linnas toimivad määrused. Ühtlasi saavad omavalitsused pidada keskset arvestust oma määruste ajakohaste tekstide üle,“ ütles justiitsminister Andres Anvelt.

Lisaks on Riigi Teatajas loodud võimalused „Minu Riigi Teataja“ teenust kasutades tellida endale e-postile teavitusi oma koduvalla või linna määruste avaldamise kohta.

2014. aasta 1. juuni seisuga on kõigi oma määruste kehtiva seisu avaldanud 215 omavalitsusest 185. Nimekiri omavalitsustest, kelle kõik kehtivad määrused on avaldatud, on kättesaadav Riigi Teataja veebilehelt. Edaspidi avaldatakse ainult värskelt vastuvõetud määrusi, kuid ka neid ainult koos muudatusi sisaldavate ajakohaste terviktekstidega.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50