• A
  • +

Notarid võiksid lahutada ka välismaalasega sõlmitud abielu

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul võiks tulevikus olla notaritel õigus lahutada ka selliseid abielusid, kus üks abikaasa elab välismaal.

„Praegu ei saa notari juures lahutada abielu, kui ühe abikaasa elukoht ei ole Eestis. Sellisel juhul saab abielu lahutada üksnes kohtus. Notaritel võiks aga olla õigus selliste abielude lahutamiseks juhul, kui abikaasade vahel pole vaidlust,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu tänasel kohtumisel notarite kojaga. 

Ministri hinnangul on aga oluline, et välisriigis elava inimese abielu lahutamine ei tohiks olla kallim kui Eesti elanikel.

Teise teemana arutati kohtumisel abieluvararegistrisse varasuhete kohta kannete tegemise õiguse andmist notaritele. Hetkel on justiitsministeeriumis sellel teemal koostatud väljatöötamiskavatsus, mis läheb peagi kooskõlastusringile.

Kohtumisel arutati ka E-residentsusega  kaasnevaid võimalusi notarite tegevuses.„Tõdesime, et notarid saavad aidata kaasa projekti eesmärkide saavutamisele ning pakkuda kaasabi vähendamaks ohte Eesti riigi õiguskeskkonna turvalisusele ja stabiilsusele,“ märkis notarite koja esimees Tarvo Puri. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50