• A
  • +

Notaritel võiks abielude lahutamisel olla suuremad volitused

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Andres Anvelt kohtus täna notarite koja esindajatega ja kohtumisel leiti, et notaritel võiks tulevikus olla õigus lahutada ka neid abielusid, kus üks või mõlemad abikaasad elavad välismaal. Samuti arutati võimalust pakkuda uue teenusena elektroonilist seifi. 

„Praegu ei ole võimalik lahutada notari juures abikaasast, kes elab välismaal, seda saab teha üksnes kohtus. Justiitsministeeriumi hinnangul aga võiks anda notaritele õiguse selline abielu lahutada juhul, kui abikaasade vahel ei ole vaidlust,“ ütles minister. „Samas peab jääma lahutajatele alles võimalus soovi korral kohtusse pöörduda.“

Samuti näeb Anvelt, et abielu lahutamisel võiks anda notaritele lepitaja roll.

Kohtumisel arutati ka nii-öelda elektroonilise seifi teenust. Notarite koja sõnul oleks teenus mõeldud inimestele, kellel on palju privaatseid elektroonilisi kontosid, mille paroole nad ei taha kellelegi anda, kuid millele juurdepääs võib olla teatud juhul vajalik. Näiteks võib seda vaja minna inimese surma korral konto sulgemiseks või muul juhul, mille inimene ise määrab. Inimene saaks nii-öelda hoiustada oma konto ligipääsuks vajalikud paroolid notari elektroonilises seifis, määrates seifi avamise tingimused ja isikud, kellel on selleks õigus. 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50