• A
  • +

Paide gümnaasiumis algas justiitsministeeriumi pilootkursus „Kuritöö ja karistus“

PrintPDF Jaga

27.11.2018 Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakond viib Paide gümnaasiumis ühe õppeperioodi jooksul läbi valikkursuse „Kuritöö ja karistus“, mis annab lühiülevaate kriminoloogiasse ja kriminaalpoliitikasse.

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Kristel Siitam-Nyiri rõõmustab, et kriminaalpoliitika pilootkursus viiakse läbi just Paide gümnaasiumis. „Paide on minu jaoks alati olnud ägedate algatuste koht, tuues näiteks kasvõi Arvamusfestivali. Loodan sama aktiivsele kaasamõtlemisele ja -rääkimisele ka klassiruumis nagu toimub Vallimäel,“ ütles Siitam-Nyiri.

Kursusel annavad justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna inimesed gümnaasiuminoortele ülevaate kuritegevusest ja selle põhjustest, kriminaaljustiitssüsteemi toimimisest ning riigi ja inimese rollist kuriteoennetusest ja kriminaalpoliitikast. Ühtlasi saavad õpilased võimaluse tutvuda Eesti kohtuekspertiisi instituudi tööga. Koolijuhi Urmo Reitavi sõnul on kursus kogunud märkimisväärselt tähelepanu ja huvi on suur. „Tegemist on esimese omataolise kursusega, mille viivad läbi erinevad tippspetsialistid, kes spetsiaalselt on tulemas Paidesse.“

„Kriminaalpoliitika on selgelt laiem kui pelgalt justiitssüsteemi toimimine. Tahame, et noored oskaksid märgata ohuolukordi, mõistaksid kuritegevuse algpõhjuseid ning ennetuse vajalikkust ja oskaksid asjatundlikult vajadusel sekkuda. Kodukoha turvalisuse loob igaühe teadlik panus ning mida nooremate inimestega sel teemal rääkida, seda tõhusam,“ sõnas Kristel Siitam-Nyiri. „Arvestades, et kursus on suunatud gümnaasiumi õpilastele, kes asuvad peatselt tegema karjäärivalikuid, on kindlasti hea, kui saame oma kursusega kaasa aidata informeeritud valikute tegemisse.

Viimati uuendatud: 28.11.2018 - 04:50