• A
  • +

Pevkur: Armeenia arengud on lootustandvad, aga pikk tee on veel minna

PrintPDF Jaga

Täna Armeenia peaministri Tigran Sargsyaniga kohtunud justiitsminister Hanno Pevkuri sõnul liiguvad Armeenia justiitssüsteemi arengud õiges suunas, aga palju on veel teha ja seda eriti korruptsioonivastases võitluses ning inimeste põhiõiguste paremal kaitsel.

"Oli positiivne näha, et e-valitsemise osas on lühikese ajaga tänu Euroopa Liidu abile palju ära tehtud. Lõpetamisjärgus elektrooniline rahvastikuregister, e-äriregister, ID kaardi teenuste sisseviimine ja muud uued e-võimalused loovad juba täna Armeenia inimestele palju laiemad võimalused nii äritegevuse alustamiseks, kui ka riigilt kiirema teenuse saamiseks. Eestlasena olen uhke, et just eestlased läbi E-Riigi Akadeemia neid reforme veavad." ütles Pevkur pärast peaministriga.

 "Küll tuleb tõdeda, et mitmes valdkonnas on veel arenguruumi. Eilsel kohtumisel Armeenia justiitsministri Hrair Tovmasyaniga oli jutuks näiteks kohtuvõimu usaldatavus, samuti peaks kiirustama sõltumatu andmekaitseasutuse loomisega ja eriti oluline on vastuvõetud seaduste rakendamine. Samas on ka edulugusid. Näiteks on võimalik auto ost-müük vormistada koos uute numbrimärkidega vähem kui poole tunniga ja ettevõtte likvideerimismenetlus Armeenias võiks kohati olla isegi Eestile eeskujuks," täiendas Pevkur Armeenias nähtut, kuuldut.

Justiitsminister Pevkur kohtus eile ja täna Armeenia peaministri, justiitsministri, kassatsioonikohtu esimehe, peaprokuröri ja teiste justiitsvaldkonna inimestega, et arutada nii Eesti-Armeenia koostööd justiitsvaldkonnas kui tutvuda Armeenia edusammudega Euroopa Liidu assotsiatsioonilepingu sõlmimise ettevalmistamisel.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50