• A
  • +

Pevkur arutas eelmise Saksa justiitsministriga Euroopa Nõukogu rolli inimõiguste tagamisel

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Hanno Pevkur kohtus täna hommikul eelmise Saksa justiitsministri Sabine Leutheusser-Schnarrenberger´iga, kellega räägiti Euroopa Nõukogu ja inimõiguste küsimustest. Proua Leutheusser-Schnarrenberger on Eestis visiidil Euroopa Nõukogu peasekretäri kandidaadina.

Kohtumisel räägiti muuhulgas sellest, millist rolli näeb Eesti Euroopa Nõukogul ja Euroopa Inimõiguste Kohtul. „Eesti peab inimõiguste kohut Euroopas väga oluliseks õiguste tagajaks. Austame inimõiguste kohtu otsuseid ning anname oma panuse nende võimalikult kvaliteetseks täitmiseks,“ ütles Hanno Pevkur. Lisaks rõhutas minister, et Eesti on alati toetanud Euroopa Liidu kiiret ühinemist inimõiguste konventsiooniga, mis tagaks isikute õiguste veelgi laiema kaitse.

Samuti tutvustas endine Saksa minister oma kandidatuuri Euroopa Nõukogu peasekretäri kohale.

Sabine Leutheusser-Schnarrenberger oli Saksamaa liitvabariigi justiitsminister aastatel 1992-1996 ja 2009-2013. Samuti oli ta aastatel 1990-2013 Saksa parlamendi liige. Lisaks on ta tegev mitmetes Euroopa nõukogu institutsioonides ja Euroopa inimõiguste kohtus.

Oma visiidi käigus Eestisse kohtub proua Leutheusser-Schnarrenberger lisaks justiitsminister Hanno Pevkurile veel Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liikmetega, õiguskantsler Indrek Tederi, välisministeeriumi asekantsleri Küllike Sillaste-Ellingu ja kultuuriministeeriumi asekantsleri Anne-Ly Reimaaga. Programmis on ka kohtumised Inimõiguste Instituudi ja noorteühinguga "Avatud Vabariik“.

Lugupidamisega

Maria-Elisa Tuulik
Pressiesindaja
Justiitsministeerium
Tel: 620 8114
Mob: 5855 8441

 

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50