• A
  • +

Pevkur: India ettevõtjad võiksid rohkem Eestisse investeerida

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Hanno Pevkur ütles täna Indias toimunud India kaubandus- ja tööstuskodade ümarlaual, et investeeringuid Eestisse võiks suurendada.


Pevkur rääkis kohtumisel ettevõtjatega Eesti e-lahendustest ning tõi välja meie maksusüsteemi hea ettevõtluskliima soodustamisel. „Eesti majanduskeskkonna avatust ja läbipaistvust iseloomustab ühetaoline maksukeskkond ning fakt, et kui osa teenitud kasumist re-investeerida, siis ei pea tulumaksu maksma,“ lisas minister. "Seetõttu võiks Eesti olla India investoritele atraktiivne riik."

Lisaks tutvustas minister India ettevõtjatele, kui lihtne on Eestis läbi e-äriregistri ettevõtjaportaali uue äriühingu alustamine. „Praktiliselt on meil võimalik ID-kaartiga 20 minutiga ettevõte asutada. Lisaks saab ettevõtjaportaali kaudu esitada äriregistrile dokumente ja majandusaasta aruandeid elektrooniliselt. Kahjuks ei saa India ettevõtjad praegu seda lahendust kasutada, kuid töötame selles suunas, et ka väljastpoolt Euroopat tulevatel investoritel oleks tulevikus järjest lihtsam meil ettevõtet alustada," ütles Pevkur.

Justiitsminister viibib Indias visiidil 9.-11. detsembrini. Täna osales minister India kaubandus- ja tööstuskodade liidu (FICCIs) ümarlaual teemal „E-governance and transparency – Experience Sharing”.

Homme kohtub ta India justiits- ja infotehnoloogiaminister  Kapil Sibal’iga ning ettevõtlusminister Sachin Pilot’iga. Lisaks osaleb Pevkur IT- ja küberturvalisust käsitleval WITACS tippkohtumise raames toimuval paneeldiskussioonil teemal „Public-Private Partnership for Cyber Security in Financial Services Sector“, kus räägib Eesti era- ja avaliku sektori koostööst küberturvalisuse teemadel finantsvaldkonnas.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50