• A
  • +

Pevkur: Tartu ringkonnakohus on olnud riigikohtunike kasvulava

PrintPDF Jaga

Justiitsminister Hanno Pevkur ütles täna Alatskivi lossis toimunud Tartu ringkonnakohtu 20. aastapäeva tähistamisel peetud kõnes, et Tartu ringkonnakohut võib pidada riigikohtunike produktiivseks kasvulavaks.


Tartu ringkonnakohtu loomisel 1993. aastal nimetati ametisse seitse kohtunikku. Tänaseks on neist  ametis Mati Kartau, Aarne Sarjas ja Viivi Tomson, kellest kaks esimest nimetati ametisse ringkonnakohtu loomisel ning viimane 1994. aasta alguses. 

Seal töötanud Peeter Jerofejev, Henn Jõks, Ott Järvesaar ja Tambet Tampuu töötavad nüüd riigikohtus. „Tartu ringkonnakohut võibki lugeda riigikohtunike produktiivseks kasvulavaks. Ka praegune riigikohtunik Ivo Pilving on eelnevalt seal töötanud nii kohtuniku kui esimehena,“ ütles Pevkur oma tervituskõnes. 

Pikka aega oli ringkonnakohtu esimeheks selle loomisest peale kuni ametist lahkumiseni 2011. aasta juulis, Ago Kutsar.

Pevkuri sõnul on Tartu ringkonnakohtu töökoormus aastate jooksul märgatavalt kasvanud. „Näiteks 1995. aastal esitati sellele kohtule läbivaatamiseks 307 kriminaalasja ja 340 tsiviilasja, kuid 2012. aastal olid vastavad arvud juba 970 ja 781. See tähendab, et kriminaalasjades on kohtu töökoormus kasvanud ca 215% ja tsiviilasjades 120%,“ märkis minister.

„Lisaks veel ei saa mainimata jätta, et ringkonnakohtu enda initsiatiiviga loodi seal 1990ndate keskel KLABu (kohtulahendite andmebaas), mis oli aastateks ainuke toimiv asjade arvestamise ja kajastamise keskkond,“ lisas Pevkur.

Kuni 2002. aasta kevadsuveni asus ringkonnakohus riigikohtuga ühes majas (Lossi 17), misjärel kolis juba koos teiste Tartu kohtutega uude oma majja Kalevi tänaval.

Viimati uuendatud: 08.11.2018 - 01:50